ARDUİNO EĞİTİMİ

NOT : EĞİTİMLER ÜCRETSİZ OLUP, SAMSUN İLKADIM GENÇLİK MERKEZİNDE VERİLECEKTİR. SON BAŞVURU TARİHİ : 20 EYLÜL 2019'DUR.

Arduino bir G/Ç kartı ve Processing/Wiring dilinin bir uygulamasını içeren geliştirme ortamından oluşan bir fiziksel programlama platformudur. Arduino tek başına çalışan interaktif nesneler geliştirmek için kullanılabileceği gibi bilgisayar üzerinde çalışan yazılımlara da (Macromedia Flash, Processing, Max/MSP, Pure Data, SuperCollider gibi) bağlanabilir. Hazır üretilmiş kartlar satın alınabilir veya kendileri üretmek isteyenler için donanım tasarımı ile ilgili bilgiler mevcuttur.

Donanım
Arduino kartları bir Atmel AVR mikrodenetleyici (Eski kartlarda ATmega8 veya ATmega168, yenilerinde ATmega328) ve programlama ve diğer devrelere bağlantı için gerekli yan elemanlardan oluşur. Her kartta en azından bir 5 voltluk regüle entegresi ve bir 16MHz kristal osilator (bazılarında seramik rezonatör) bulunur. Mikrodenetleyiciye önceden bir bootloader programı yazılı olduğundan programlama için harici bir programlayıcı sisteme ihtiyaç duyulmaz.

Yazılım
Arduino IDE kod editörü ve derleyici olarak görev yapan, aynı zamanda derlenen programı karta yükleme işlemini de yapabilen, her platformda çalışabilen Java programlama dilinde yazılmış bir uygulamadır. Geliştirme ortamı, sanatçıları programlamayla tanıştırmak için geliştirilmiş Processing yazılımından yola çıkılarak geliştirilmiştir.

 

ARDUİNO EĞİTİMİ

ÜCRETSİZ EĞİTİMLER
  • KURS EĞİTMENİ
  • RAHMİ EKİCİ & ÜMİT KAYA
    YAZILIM UZMANI
  • Eğitim Deneyimi : 3 YIL